☰ Menu Prawe Menu ☰
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kowarach
Grafika zawierająca herb Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kowarach

Poniedziałek 20.09.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Komunikat - pomoc dla mieszkańców Kowar

POMOC dla mieszkańców Kowar

 

W związku z sytuacją kryzysową związaną z wystąpieniem zagrożenia COVID-19 na terenie Polski informuję, iż mieszkańcy Kowar, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej mogą się ubiegać indywidualnie o pomoc w opłacie należności czynszowej za lokale będące własnością miasta na następujących zasadach:

 

-o pomoc mogą się ubiegać najemcy, którzy przed dniem 1 marca 2021 nie mieli zaległości w należnościach czynszowych

 

-wystąpią do dyrektora ZEZK z wnioskiem :pisemnym /możliwość zgłoszenia telefonicznego: 75 718 25 70 lub mailowego: sekretariat@zezk.pl/ o pomoc w opłaceniu należności czynszowych za dany miesiąc a następnie przedstawią dokumenty potwierdzające utratę dochodów / wyrejestrowanie lub zawieszenie działalności gospodarczej, potwierdzenie z PUP o rejestracji jako bezrobotny, oświadczenie o utracie dochodu w związku z rozwiązaniem dotychczasowych umów o dzieło, umowy zlecenia...dokumenty te muszą zostać dostarczone po zakończeniu stanu epidemiologicznego/

 

Wnioski dotyczą okresu od 1 marca 2021 r – wzór wniosku stanowi zał nr 1 do niniejszego komunikatu należy składać do dyrektora ZEZK z określeniem którego miesiąca ma dotyczyć zawieszenie opłaty czynszowej, z wyłączeniem opłaty za media.

1. Zawieszenie należności czynszowych może obejmować okres 3 miesięcy (maksymalnie). Za okres zawieszenia nie będą naliczane odsetki.

 

2. Na wniosek najemcy Dyrektor ZEZK może podjąć decyzję o rozłożeniu na raty należnosci czynszowych, z wyłączeniem opłaty za media.

 

3. W szczególnych sytuacjach Dyrektor ZEZK może podjąc decyzję o częściowym umorzeniu należności czynszowych, z wyłączeniem opłaty za media.

 

Uwaga :

-o pomoc we wnoszeniu należności czynszowych można wnioskować do dyrektora ZEZK w trzech następujących po sobie kolejnych miesiącach. Dodatkowo na stronie internetowej MOPS www.mopskowary.pl zamieszczona jest informacja o dodatku mieszkaniowym z mocą wstecz dotycząca pomocy COVID19

 

Burmistrz Miasta

 

Radni Rady Miejskiej

Wytworzył:
Udostępnił:
Mariusz Dmochowski
(2021-03-15 09:36:28)
Ostatnio zmodyfikował:
Mariusz Dmochowski
(2021-03-15 09:37:20)
 
 
liczba odwiedzin: 7888216

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X